skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
2.El Hasta Yatağı Karyolası Satın Almak

2.El Hasta Yatağı Karyolası Satın Almak

Sıfır hasta yatağı veya karyolası satın almayı düşünmeyenler, 2. el olarak bunları temin edebilirler. Ayrıca bunları satan yerler ile konuşarak, kiralama yoluna da gidebilirsiniz. Ancak hasta uzun vadede şifayı kapmış ise, kiralama yerine satın almak daha mantıklı olacaktır.

2. El Hasta Yatakları

Yataklarda uzanmak insanların gün sonundaki yorgunluğunu almakla kalmayıp, sağlıklı bir şekilde yatmamıza da vesile olmaktadır. Kötü ve sert bir yatakta uzanmak yerine iyi bir sağlıklı yatağı tercih etmek çok daha sağlıklı olacaktır. Bu yatakların genel adı da ortopedik yatak olarak geçmektedir.

Hepimizin sıklıkla duyduğu ‘’Ortopedik’’ kelimesi ile başlayalım… Nedir bu ortopedik?

2. El Hasta Yatağı

Kelimenin köküne bakınca, ortopedi olduğunu hepimizin bilmesi gerekir. Bu kelime bir Fransız tıp doktoru tarafından, yunanca ‘’ortho’’(doğru) ve ‘’paidion’’ (çocuk) kelimelerinden türetilmiştir. Ortopedik yatak, insanlarımızca sert yatak olarak kategorize edilmektedir. Maalesef ki bu yanlış bilgilendirme ve araştırmamakla ilgili olan bir şeydir. Ortopedik yataklar da sınıflandırılmıştır.’’Full Ortopedik’’ ve ‘’Yarı Ortopedik Yatak’’ olmak üzere sınıflara ayrılır.

Bir de ‘’Visco’’ ya da ‘’Viscoflex’’ dediğimiz yatak modelleri mevcuttur. Bu yataklar ergonomik olarak dizayn amaçlı üretilen yataklardır. Şöyle ki; bu yataklar üzerine uzandığınızda vücut yapınızın şeklini alarak, size gece boyunca rahat ve soluksuz bir uyku çekmeniz için ideal yatak modelleridir. Yatak konusuna ek olarak, takımlardan bahsetmek gerekirse, yeni trend yani 2016 yılı fiyatlarına baktığımızda fiyatlar ortalama 3000-3500 TL olup, bu fiyatlar daha üst meblağlara ulaşabilmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama

Orta ve dar gelirli aileler için daha düşük fiyatlarda da ürünler de mevcuttur. Bunun için tercih edilebilecek yerler, mobilya üzerine kurulu sanayi bölgeleri, mobilyacılar çarşısı ya da imalattan halka satış yapan yerler tercih edilebilir. Bir de konunun şu boyutu da var; yatak almak yerine geçici çözümler duyuyoruz bayanlardan… Kılıf diktirmek, ya da hazır kılıf almak. Bunlar da geçici bir çözümdür. Bir süre sonra satın aldığımız bu kılıflar da deforme olacak ve hatta kirlenecektir.

Kılıfların düzenli yıkanması gerekecektir. Bu da bütçenize olumsuz yansıyacaktır. Hem zaman, hem de ekstra bir performans isteyecek, geçici bir çözüm olur. Halkımızca çok sık kullanılan bir tabir olan ‘’Ucuz etin yahnisi’’ deyimi ile hareket etmek, çok yanlış bir yol olur. Bu sebepten dolayı, sağlığınızın ehemmiyetini bilmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir