Hasta Yatağı Ve Fiyatları Nedir

Hastanın hastalık durumuna göre farklı özellikleri bünyesinde barındırarak satışa sunulan hasta yatakları, günümüzden fazlası ile takip edilen medikal ürünlerden bir tanesidir. Sıradan hasta yatakları yerine, uzandıktan sonra rahatlık ve konfor açısından hastayı kesinlikle rahatsız etmeyecek kadar objektif bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bireyler, hastalarına rahat bir yatak bulma arayışına girebilirler. Söz konusu hasta yatakları, hastanın durumuna göre fiyat ve performansa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden hasta yatağı satın almak isteyenler kadar hasta yatağı kiralama talebi ile gelenlerin sayısı da oldukça yüksektir.

Hasta Yatağı Nedir, Rahat Mı?

 

Normal bir yatağa göre %1000 daha üstün performans gösterdiği gibi sağlık açısından daha da başarılıdır diyebiliriz. Doktorlar bile sürekli ısrarla üzerinde durdukları aşamalarda, hastaların hastane ortamından çıktıktan sonra hasta yatağına daha fazla önem verilmesi gerekliliği belirtilmiştir. Özellikle hastalar fıtık, bel, boyun gibi şikayetler ile hastaneye yatırılmış ve tedavi olunmuş sonrasında taburcu edilmiş ise kesinlikle yataklarını değiştirmeli ve hasta yatağı satın almaları önerilir.

  • Hasta Yatağı Çeşitleri
  • Hasta Yatakları
  • Hasta Karyolası

Hastanın sağlık durumuna göre farklı özelliklerde üretilen hasta yatakları, kullanım amacına yönelik hem tedavi sunar hem de hastanın rahatına fayda sağlamaktadır. En basit örnek verilmek istenirse hasta yatağı satın aldıktan sonra serum tedavisini yaparken bunu fark edeceksiniz. Sadece bu örnek olmamakla beraber sayısız hasta tedavisi örnekleri verilebilir.

Hastaların yakınları hastalarına değer veriyor ise kesinlikle hasta yatağına değer vermeli ve rahatlık açısından düşünmelidir. Sert bir zeminde dakikalarda duramadığınız gibi hızlıca sağlığından olanların sayısı oldukça fazladır. Ancak rahat ve konforlu bir zemin de uzanmak veya yatmak hem sağlık açısından hem de hastalığın tedavi süreci aşaması için oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Fiyatları En Ucuz

Hasta yatakları, ortopedik olup tedavi amaçlı olarak hazırlanabilir. Sizlerin durumuna ve maddi tutara değişken bir yapıya büründüğü gibi konforlu ve rahatlık açısından ortak özelliklere sahip olabilir. Hasta yatağı ülkemizde tüm illerde satışta olsa da, kaliteli bir firmadan bunu satın almak veya kiralamak daha mantıklı gelecektir. Hastanın vücut yapısına göre şekillenen hasta yatağı, bel ve sırt ağrısı çekenlere çok faydası dokunur. Hasta karyolası bu nedenle fiyatlarının ne kadar olduğu merak edilenler arasında.

Hasta yatağı fiyatları hakkında güncel listeleri marka ve model stillerine göre değişken olup, güncel fiyat listesini diğer konularımızda görebilirsiniz. Zira hasta karyolası fiyatları özelliklere göre fiyatlandırılır. Biri çok pahalı ise diğeri ucuz diye ortak amaçları olmadığı anlamına gelmez. Bu nedenle hasta yatağı kiralama olarak özellikleri incelemenizde fayda olacaktır. Hasta yatağı özellikleri belirttiğimiz için sizler motor sayısına bakmanızda fayda olacaktır. Zira 2 motorlu veya 4 motorlu hasta yatağı satın almak isteyenler diğer özellikleri de sınıflandırılmalıdır. Çünkü her hasta karyolası kendi türüne göre farklı özellikleri içinde barındırmakta. Yükseklik ve eğim ayarları dahilinde otomatik ve uzaktan kumandalı olanlar da olduğunu belirtelim. Hastanın fiziki şartlarına bağlı olarak sunulan hasta karyolası, hastanın yaşamına olumlu katkı sunar. Bir hastanız var ve bu hastanızı rahat ettirmek için bir çok fonksiyon gerekiyorsa, hasta yatağının çok fonksiyonlu olması gerekmekte.

 

Her hasta farklı şekillerde uzanabiliyor özellikle uyuma esnasında dönme hareketlerini ağır yaptıklarında her hangi bir sağlık sorunu çıkabildiği gibi rahatsız olduğu hastalık tekrarlayabilir. Bu durum hasta ve yakınları için tehlikeli nedenler arasında. Bu nedenle hasta yatağı kullanmak hem hastanın hem de yakınları açısından oldukça önemlidir diyebiliriz.