skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Karyolası İkinci El (HASTA KARYOLA KİRALAMA)

Hasta Karyolası İkinci El (HASTA KARYOLA KİRALAMA)

Hasta karyolası kiralama aşamasında bilmeniz gerekenlere bakmak istersek, ikinci el hasta karyolası fiyatlarının daha uygun sizlere gelmesidir. Ancak kalite standartlarına bakmanız da fayda olacaktır ayrıca kaç yıl kullanıldığı.

Hasta Karyolası

Hasta yatakları/ hasta karyolası kavramı Yunanistan ve mısır tarihine kadar uzanıyor ilk hastane milattan önce 300 yıllarında Hindistan’da ve Çin’de hayata geçirilmiş  o zamandan bu yana hastalara özel olarak tasarlanan yataklar günümüz teknolojisine kadar gelişimine devam etmiştir. Özel olarak tasarlanan hasta karyolası veya hasta yatakları hastanın yatması sırasında meydana gelen bazı rahatsızlıkların önlenmesi amacını taşır. Bu nedenle hasta yatakları daha fazla Konfor sunacak şekilde tasarlanırlar, özellikle uzun süreler boyunca yatmayı gerektiren hastalıkları olan hastaların Kas ve iskelet sistemleri uzun süreli  yatma nedeni ile zarar görebilir. Yatak yarası adı verilen rahatsızlıklar ortaya çıkabilir  hareket eksikliğine bağlı olarak çeşitli rahatsızlıklar gelişebilir bu rahatsızlıkların önlenmesinde hasta yatakları çok önemli bir faktördür

Hasta yatakları özellikleri

Hasta yatakları özel olarak tasarlanırken gövdeleri alüminyum demir veya çelikten imal edilebilir, metal üzerine elektrostatik özelliği olan boya küflenme ve korozyona karşı tedbir almak amacıyla kullanılmaktadır. Böylece hijyen şartları sağlanmış olmaktadır hasta yatağının başlıkları ise alüminyum veya ahşap olabilir çeşitli maddeler malzeme biliminin gelişmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır.

İkinci El Hasta Karyolası

İkinci El Hasta Karyolası

Hastayı belli bir fiziki alanda kısıtlayan hastalıkların daha rahat bir şekilde tedavi edilmesi için hasta yatakları özel olarak tasarlanmıştır. Hastanın durumunu doktora belirtilecek olan dosyaların yerleştirilmesi için alan, portatif olarak sökülüp takılabilen başlıklar, serum torbaları ve benzeri cisimleri monte edilmesi için özel olarak tasarlanan hasta yatakları hastanın düşmesini engellemek için yan korkuluklarla donatılmaktadır.

Yükseklik alçaklık ayarı yapılabilen bu yataklarda kullanılan yan korkuluklarda alüminyum malzemeden veya sert plastik malzemeden yapılmaktadır. Uzun Yıllar Boyunca sağlam bir şekilde kullanabileceğiniz hasta yatakları ihtiyacınız olduğunda firmamızı arayarak hasta karyolası satın alabilir ya da hasta karyolası kiralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir