skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yatağı Hizmetleri Ve Hasta Bakımına Faydaları

Hasta Yatağı Hizmetleri ve Hasta Bakımına Faydaları

Hastane ortamında hastanın bakımını kolaylaştırmak ve tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılan hasta yatakları günümüzde talep üzerine ev ortamında da kullanılacak şekilde tasarlanmış ve hasta bakımında kullanılmaktadır. Sadece hasta kişilerce kullanılmamakta yaşlılık sebebi ile hareket yeteneği kısıtlanmış kişilerce de çok tercih edilmektedir. Ameliyat sonrası bakımda iyileşme sürecini hızlandırmak ve bakım veren kişiye yardımcı olmak içinde kullanılabilecek ev tipi hasta yatakları farklı modellerde üretilmektedir.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Modelleri

Kişiye kendi yatağında yattığı izlenimini veren ahşap modelde üretim olduğu gibi hasta eşyalarının muhafazası için kullanılabilecek bazalı hasta yatakları da mevcuttur. Kısa süreli hasta yatağında tedavi görmesi gereken kişilerce de kullanılan hasta yataklarının satışı ve imalatı son zamanlar da azımsanmayacak şekilde artmıştır. Felç, ameliyat sonrası bakım, ayak kırığı gibi hareket kısıtlılığını yaşandığı durumlar, bilinci kapalı hastada yaşam kalitesini arttırmak gibi sebeplerle hasta yatağına ihtiyaç duyulabilir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Hastaya ihtiyaç duyduğu bakımı vermek ve iyileşme sürecini hızlandırmak, kendisine duyduğu saygıyı korumak için hasta karyolası ve bası yaralarının oluşumuna engel olan hasta yatakları kullanılabilir. Hasta yatağı kullanımı hastaya bakım vermeye yardımcı olur. Hastanın kendisine olan saygısını korumasına yardım eder. Hastanın bir başkasına bağımlı olduğu duygusunu azaltır. Hastanın kendi tedavisine yardım etmesini sağlayarak psikolojik rahatlamaya yardımcı olur. Hastanın ruhen, bedenen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasına yardımcı olarak iyileşmesini sağlar. Hastaya bakım veren bireyin yükünü hafifletir. Hastanın bakımı ile ilgilenen kişinin psikolojik problemler yaşamasına engel olur. Hasta üzerinde birçok olumlu etkisi olan hasta yatağı farklı ekipmanların eklenmesi ile farklı amaçlar içinde kullanılır. Örneğin saç yıkama aparatının ilavesi ile hastanın yataktan kaldırılmadan ihtiyaç duyulan öz bakımın verilmesine yardımcı olunur.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı fiyatları fonksiyonlarına göre tahmin edilmeyen boyutlara ulaşabilir. Ameliyat sonrası bakım gibi kısa süreli tedavi için hasta yatağı satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hasta yatağı kiralamak daha ekonomiktir ve ihtiyaç halinde kiralama süresi uzatılabilir. https://www.hastayatagi.org sitesinden hasta yataklarını inceleyebilir ve verdiğimiz hizmetlerden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir