skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yatağı Kiralama

İnsan bedeni değerli bir inci gibidir. İyi bakılmadığı takdirde hastalanır ve sağlığına tekrar kavuşması için kaliteli bir bakım gerekir. Bu hastalık süresi kısa süreli olduğu gibi kalıcı da olabilmektedir. Felç gibi kalıcı bedeni hastalık halinde hasta yatağı içinde sürekli bir bakım görmesi gerekir. Gün boyu yatak içinde bakım görecek kişinin psikolojik olarak kendini rahat hissetmesi için temiz ve rahat bir hasta yatağının kullanılması gerekir. Hastaya bakım veren kişinin tek başına hastaya pozisyon vermesi zor ve insan sağlığını tehdit eden bir durumdur. Sürekli yatak içinde tedavi gören bir bireye bakım veren kişinin sosyal hayatı kısıtlanmakta ve bu durumda ruhsal bunalıma sebep olabilmektedir.

Hasta Bakımı İçin Kullanılacak Hasta Yatağının Özellikleri

Hasta bakımında yorulan bireyin bir süre sonra sağlığı etkilenmektedir. Bu olumsuzlukları önlemek ve hastanın bakımını kolaylaştırmak için fonksiyonel hasta yatağı kullanmalısınız. Günümüzde evde hasta bakımını kolaylaştırmak için ev tipi hasta yatakları geliştirilmiştir. Hastanın bakımı için kullanılacak hasta yatağı hastanın güvenliği ve kaliteli hasta bakımı alması için bazı özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler içerisinde en önemlisi ise hasta yatağının pozisyon verme özeliğine sahip olmasıdır. Hasta yatağının yan korkulukları olmalı ve hasta bakımını kolaylaştıracak ekipmanlar ile desteklenmelidir. Hasta yatağı gerek duyulduğunda yerinin değiştirilmesi amacı ile tekerlekli olmalı ve bu tekerlekler kilitlenme özelliğine sahip olmalıdır. Hasta yatağı elektrikli olduğu gibi pille de çalışma özelliği göstermelidir.

Hasta Yatağı Ne Zaman Satın Alınmalıdır?

Yatağa bağımlı hastalara bakım vermek zor olduğu kadar yorucu bir işlemdir. Kaliteli hasta bakımı verilmediği takdirde ise istenmeyen yatak yaraları ile karşılaşılabilir. Bu yatak yaraları uzun süre aynı pozisyonda yatan hastalarda görülen ve basınç sebebi ile deride tahriş oluşması sonrasında yara açılımı ile sonuçlanan bir durumdur. Bu tür durumlarda fonksiyonel hasta karyolası kullanılmalıdır. Uzun süreli bir hasta bakımı için işlevi geniş olan hasta yataklarımızdan satın alınmalıdır. Bazalı hasta yatağı satın alınarak hastanın bireysel eşyaları muhafaza edilebilir.

Hasta Yatağı Kiralanabilir mi?

Hasta yatağı fiyatları özelliklerine göre farklılık gösterir. Ameliyat sonrası evde bakım gibi sebeplerle kısa süreli kullanılacak hasta yataklarını kiralamak hem daha ekonomik olmaktadır. Web sitemizden üretmiş olduğumuz hasta yataklarımız hakkında bilgi alabilir ve firmamızın hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir