skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yatağı Nedir?

Hasta Yatağı Nedir?

Yatağa bağlı şekilde yaşamını sürdüren ya da sağlık sorunları nedeni ile uzun süre yatakta yatmak zorunda olan kişiler için vücut bütünlüğü ve sağlığı düşünülerek özel olarak üretilen yataklara hasta yatağı denir. Kişilerin nekahet döneminde vücut sağlığını koruması için çok büyük önemi vardır. Hasta yatağının kullanım ve üretim amacı farklı olduğu için normal yataklara oranla daha hassas mekanizmalara sahip olarak üretilmiştir. Üretim şekli, üretiminde kullanılan malzemeler, fonksiyonları ve maliyetleri diğer yataklara göre çok farklıdır.

Hasta Yatağı Özellikler Nelerdir?

Hasta kişiler için kullanılan yataklar amacına uygun olan bazı özellikleri taşımalıdır. Hasta yatağının özellikleri;

  1. Hastanın uzun süre yatabileceği düşünülerek insan vücudunun şeklini alabilen ve yatış pozisyonunda vücudu destekleyen yumuşaklıkta üretilmiş olmalıdır.
  2. Hastanın düşmesini engellemek adına kenarlarında korkuluklar bulunmalıdır. Korkuluklar takılıp ve çıkarılabilen ürünler olmalıdır.
  3. Hasta hareket edebilen ve yataktan kalkabilen bir hasta olabilir. BU nedenle yatağın yüksekliği belirli bir boyutta olmalı çok yüksek ya da alçak olmamalıdır.
  4. Hastanın durumuna uygun olan farklı modellerde ve özelliklerde hasta yatakları vardır.
  5. Motor özelliklerine göre çeşitleri bulunur. Tek, iki, üç ve dört motorlu yataklar vardır. Motor sayısı arttıkça yatağın fonksiyonu artmaktadır.
  6. Hasta yatağı fiyatlarını markası ve sahip olduğu fonksiyonlar belirlemektedir. Motor yüksek, yatak zemini nefes alabilen ve havalı yataklar pahalı olan modellerdir.

Yatağı almadan önce hastanızın durumunu ve nasıl bir yatağa ihtiyacı olduğunu belirlemelisiniz.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatakları özel üretildiği ve çok fonksiyona sahip olduğu için maliyeti yüksektir. Maddi durumu iyi olmayan ya da yatak için çok yüksek miktarlar ödemek istemeyen kişiler için hasta yatakları kiralanır. Hasta yatağını uzun süre kullanmak zorunda kaldığınız zaman satın almak en mantıklısıdır. Ancak hastanın duru kötü değil ve kısa süre yatması gerekiyorsa kiralanması daha avantajlı olacaktır. Sizin ya da hastanızın genel vücut sağlığını korumak için kaliteli ve geniş fonksiyonları olan yatakları kiralamaya özen göstermelisiniz. Hasta yatağı üreten firmalardan ya da sağlık ürünlerinin satıldığı medikal firmamızdan kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir