skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Zor Durumlara Özel Çözümler Hasta Yatağı

İnsanlar, hayatları boyunca sık sık hastalanır veya çeşitli nedenlerle yaralanabilir. Bu tür durumlarda gereken tedavi yapıldıktan sonra iyileşme sürecinde kişinin yatarak istirahat etmesi gerekebilir. Bu süreçte kişinin kendi yatağı veya evdeki herhangi bir kanepe, istirahat için yeterlidir. Ancak doğuştan veya sonradan meydana gelen bazı hastalıklar veya sakatlıklar, çok uzun bir süre veya ömür boyu yatağa bağlı kalmayı mecbur kılar. Böyle bir durumda sıradan bir yatak veya kanepe, hasta ve bakıcısı için yeterli olmaz. Özel ihtiyaçlar özel çözümler gerektirdiği için, özel durumlara uygun hasta yatakları tasarımlarımızla hizmetinizdeyiz.

Hasta Yatağı Nitelikleri Nelerdir?

Sıradan yataklar, yapıları gereği oldukça basittirler. Sadece yatay pozisyonda kullanıma uygundur ve yatağın temizlenmesi ve hareket ettirmesi oldukça zahmetlidir. Böyle bir yatak, herhangi bir sebepten ötürü hareketleri kısıtlanmış bir kişinin istirahati ve bakımı için kesinlikle yetersiz kalır. Ağır bir cerrahi operasyon sonrası, ciddi yanıklar veya bilincin bir süre kapalı olduğu durumlarda, hastane veya evde hasta yatağı kullanılır. Bunun dışında doğuştan veya sonradan olan kısmi veya tüm vücudu etkileyen felç durumlarında, yatalak diye tabir edilen hastalar için evde hasta yatağı ömür boyu kullanılır. Hasta yataklarının hasta bakımını kolaylaştıran bir takım yapısal özellikleri mevcuttur.

Hasta Yatağının Sağladığı Kolaylıklar

Uzun süre yatağa bağlı kalmak durumundaki hastaların bakımı, hem hastanın kendisi hem de yakını veya bakıcısı için çeşitli zorluklar barındırır. Kişi, kendi başına hareket edemediği gibi kişisel temizliği ve hatta tuvalet ve yemek ihtiyaçlarını gideremez. Hasta yakını veya bakıcısının hastayı sürekli hareket ettirmesi de oldukça zahmetlidir. Firmamız; özel tasarlanmış yataklarında bulunan elektrik motorları sayesinde, yatağın belirli bölgelerinin yükseltilip, alçaltılması ve yatağın dik konuma getirilmesi gibi zahmet isteyen işlerde sizlere kolaylıklar sağlamaktadır. Hasta yatakları fiyatları, her bütçeye uygun olarak belirlenmiş olup, elektrik motorlu, ev tipi ahşap, çocuk için ve havalı hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Satış sonrası ücretsiz servis hizmetimiz bulunmakla beraber, dilerseniz geçici rahatsızlıklar için hasta yatağı kiralama hizmetimiz de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir