skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yatağının Tedavi Üzerindeki Etkisi

Hasta Yatağının Tedavi Üzerindeki Etkisi

İnsan sağlığı bazı sebepler ile bozulabilmekte ve tedavi süresince hasta yatak içinde tedavi görmek zorunda kalabilir. Bu dönem içerisinde hasta bakımı kolaylaştıran ve tedavi sürecini hızlandıran bir hasta yatağı kullanmak hem hasta hem de hasta ile ilgilenen birey için olumlu etkiler bırakmaktadır. Çok fonksiyonlu hasta yatağı kullanmak hem hastaya yatak içinde pozisyon vermeye yardımcı olmakta hem de hastanın kendisini bağımsız bir birey olarak hissetmesini sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bireyler yatak içinde tedavi görürken kişisel bakımlarının da yapılmasını kolaylaştıran işleve sahip yatak kullanmak isteyebilir. Böylece hareket kısıtlılığı yaşayan hastalar kişisel bakımlarını ihmal etmemiş olurlar. Kilolu bir hastaya yatak içinde pozisyon vermek zor olmakta ve pozisyon verme sırasında hasta canı acıyabildiği gibi pozisyon veren birey istenmeyen sağlık sorunları yaşayabilmektedir. Pozisyon verme özelliğine sahip olan hasta karyolası kullanmak bu olumsuzlukların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.

Hasta Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hasta yatakları farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Hasta yatağı fiyatları da sahip oldukları özelliklere göre farklılık göstermektedir. Uzun süreli hasta yatağı içerisinde tedavi görecek olan hastalar için çok fonksiyonlu elektrikli ve aynı zamanda pille de çalışan hasta yatağı tercih edilebilir. Ancak kısa süreli kullanım için manuel hasta yatağı da tercih edilebilir. Hasta yatağı yanları hastanın güvenliğini sağlamak için korkuluklu olmalıdır. Hasta yatağı istenildiği zaman farklı bir odaya taşınabilmesi için tekerlekli olmalı ve tekerlekler kilitlenme özelliğine sahip olmalıdır. Hastanın bakımını kolaylaştırmak için pozisyon verme özelliğine sahip olmalıdır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Kısa süreli hasta bakımı tedavisi için hasta yatağı satın almak insan bütçesini zorlar. Hasta yatakları fonksiyonlarına göre farklılık göstermektedir. Hasta bakımını kolaylaştıracak ve iyileşme sürecini hızlandıracak tam fonksiyonlu bir hasta yatağı almak maddi olarak iyi bütçeye sahip olmayı gerektirebilir. Tedavinin tamamlanıp hastanın iyileşmesinden sonra ise satın alınan hasta yatağı evde bir kalabalık oluşturan gereksiz bir eşya konumuna düşmektedir. Ekonomik bütçeyi korumak ve hasta tedavisinin tamamlandığından sonra evde hasta yatağının kalabalık oluşturmaması için firmamızın hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Web sitemizden faydalanarak bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir