skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Hasta Yataklarında Rahatlık Unsuru

Hasta Yataklarında Rahatlık Unsuru

Hasta yatağı seçiminde, ilk aranan unsur, rahatlık ve konfor olmaktadır. Hastalığın türü, hastanın yaşı ve bedeni rahatsızlıkları da hasta yatağı seçiminde rol oynayan etmenlerdir. Hastalık süresince, yatan kişiyi rahat ettirecek, konfor sunacak yatak seçimi, psikolojik açıdan iyileşmeye yardımcı etmenlerdir. Bunun için pek çok hasta yatağı çeşidi bulunur. Özellikle, motorlu olan ve kumanda sistemi ile çalışan hasta yatakları, tercihte önemli rol oynar. Bu yatak çeşitlerinde, farklı açılara ayarlanma özelliği sayesinde, oturma, yatma pozisyonlarında hastanın rahatlığı ön plandadır.

Hasta Yatağı Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Hasta yatakları işlevlerine göre çok farklı çeşitlerde bulunabilir. İki, üç, dört motorlu otomatik kumanda sistemli hasta yatakları, uzun süreli yatan hastalara rahatlık sağlayacaktır. Trendelenburg hasta yatakları, yoğun bakım hastalarının kullandığı yatak türleri içerisindedir. Hareket kabiliyeti sunan bu yataklar, hastalık boyunca, kişinin rahatlığı açısından tercih edilirler. Kumandalı hasta yatağı, anti bakteriyel özellikte olup, fren özelliğine sahiptir. Tam tur dönebilme kapasitesine sahip olan tekerlekler, güvenlik açısından fren sistemi ile donatılmıştır.

Hasta karyolaları da farklı tasarımlarda yer almış olup, kişinin moralini yükseltmeye yönelik olarak tercih edilirler. Ahşap görünümlü olan tasarımları, hastanın kendi ev yatağını anımsatması açısından tercih edilecektir. Havalı hasta yatakları, en çok uzun süreli yatma durumu olan yaşlı hastalar için tercih edilirler. Bu yataklarda öne çıkan özelliklerin başında, içlerinden geçen borular sayesinde hava akışının sağlanmış olmasıdır. Yaşlı hastalarda en çok görülen vakaların başında, uzun yatış sonrasında deride açılan yaralardır. Yaşın tesiri ile cilt incelmesine bağlı görülen bu durum, yatak seçiminde hassas davranılmasını gerekli kılmaktadır.

Hasta Yatağı Alırken Kiralama ve Satış Hizmeti Sunan Firmalar

Hasta yatakları fiyatları yatağın teknik özellikleri ve fonksiyonlarına göre değişim göstermektedir. Hasta yatağı satışı yapan firmamız, aynı zamanda kiralama hizmeti de vermektedir. Yatan hastanın sağlık durumuna uygun yatak çeşitlerini de içeren zengin ürün çeşitlerimiz bulunur. Hasta yatağı süngerlerinde, anti bakteriyel özellikler öne çıkar.  Yerinde kurulum hizmeti de sunan firmamız, kaliteli ve güvenli hasta yatakları ile tercih sebebidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir