skip to Main Content
İletişim: 90-534-923-1906
Kumandalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Kumandalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yataklarınızı hepimiz az çok biliriz. Ömrümüzde illaki hastanelere yolumuz  düşmüştür. Muayene olduğunuz ya da yatarak tedavi gördüğümüz yataklar hasta yatakları olarak adlandırılmaktadır. Hastaların tedavilerine destek olmak için 2 motorlu 3 motorlu 4 motorlu şeklinde özeliklere sahip olarak tasarlanmıştır. Son teknoloji ile tasarlanan hasta yatakları el kumandası ile baş, sırt ve ayak kısmı kalkma ve inme özelliğine sahiptir.

Kumandalı Hasta Yataklarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kumandalı hasta yatak modelleri özellikle felç gibi yatağa mahkum hastalar için oldukça avantajlı medikal ürünler arasında yer alır. Kendiliğinden oturup kalkamayan hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastalara adeta özgürlük sağlayan kumandalı yataklarımız hasta bakıcıları için de büyük kolaylık sağlamaktadır. Hasta sürekli sırt üstü yatmadan sıkılabilir ya da sırtı ağrıyabilir. Bu nedenle sağa ya da sola dönmek  veya oturmak, ayaklarını kaldırıp, hareket  ettirmek isteyebilir. İşte tüm bunları tek bir kumanda ile yapan kumandalı hasta yataklarımız hastanın rahat bir tedavi süreci geçirmesine büyük ölçüde katkı sağlar.

Sürekli yatmak zorunda kalan hastaların vücudu yatağa uyguladığı baskı nedeni ile hastanın vücudunda bası yaraları meydana gelmektedir. Ancak kumandalı hasta yatakları  hastanın hareket kabiliyetini kendiliğinden sağlamasına olanak tanıdığından dolayı bası yarası ya da ağrı gibi olumsuzlukları yok eder. Hareket etmeden sürekli aynı pozisyonda yatan hastaların kan basıncı sık sık düşer kumandalı yatak modelleri de hastanın hareket etmesini ve kan basıncını düzenleyip, hastanın iyileşme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda hasta yataklarımız terlemeyi engelleyici yapıya sahip olduğundan dolayı hastanın konforlu bir şekilde tedavi görmesini sağlar.

Kumandalı Hasta Yatağını Nereden Temin Edebilirim

Hasta yatağı konusunda hizmet veren firmamız oldukça detaylı bir şekilde hizmet veriyor. Aradığınız tüm modellerde yatakları firmamız aracılığı ile temin edebilirsiniz. Eğer bir sağlık kuruluşu için hasta yatağı temin etmek istiyorsanız satın alma seçeneklerini tercih etmelisiniz. Evde kısa süreli kullanımlar için hasta yatağı fiyatları belki size yüksek gelebilir, bunu için de kiralama hizmetlerini tercih ederek hastanızın ihtiyacınıza uygun hasta yatağını kiralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir